Jak długo trwa terapia esperal i detoks Białystok?

Terapia esperalem powinna trwać nie krócej niż pół roku. Jest to optymalny czas na upewnienie się, że dostatecznie odzwyczailiśmy się od dawnego nałogu. Wszystkie pytania oraz wątpliwości należy kierować do lekarza. Przed podjęciem ważnej decyzji o rozpoczęciu terapii esperalem, należy wiedzieć, że między spożyciem alkoholu a zabiegiem musi nastąpić przerwa co najmniej 12 godzin. Dla większego bezpieczeństwa zaleca się niespożywanie alkoholu przez całą dobę przed zabiegiem. Natomiast po zakończeniu terapii należy odczekać około siedmiu dni, żeby móc spożyć niewielką ilość alkoholu. Trzeba być pewnym, że nie wystąpi reakcja disulfiramowa.

Czy terapia esperalem to ostateczność?

Zapewne wielu może mieć przekonanie, że jeśli decydujemy się na zażycie esperalu lub na zabieg z wszywką, to znaczy, że nie ma dla nas już innego wyjścia. Jest to nieprawdą, ponieważ dla wielu ludzi chcących raz na zawsze zażegnać swój nałóg alkoholowy terapia esperalem może być polecona przez bliskiego lekarza, lub przez osobę już stosującą wszywkę z disulfiramem.

Jak przebiega taka terapia jak detoks?

Pierwszy krok do pokonania jakiegokolwiek uzależnienia – jest to zauważenie problemu. Jeżeli już wiemy, że picie alkoholu występuje w naszym życiu zbyt często i w za dużych ilościach, znaczy to że straciliśmy nad tym panowanie. Udanie się do lekarza jest kolejnym krokiem, a otrzymanie odpowiedniego zalecenia następnym. Takim zaleceniem będzie zapewne wszywka z esperalem. Parę miesięcy terapii skutecznie pozwoli nam pozbyć się problemu. Oczywiście w trakcie leczenia należy stosować się do wszystkich wskazówek lekarza i nie spożywać alkoholu pod żadnym pozorem.

Nasz oddział: Esperal Kraków 24h – Zapraszamy >>

13 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 5 (13 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...